دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

کسب مقام سوم جهان در مسابقات بین المللی علوم اعصاب (Brain Bee) توسط دانش آموز ایرانی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۷/۲ | 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در گفتگوی تلفنی با دائگو کره جنوبی، دکتر جغتایی، رییس انجمن علوم اعصاب ایران اعلام کرد که کمند صوفی آبادی، نفر اول امسال مرحله کشوری مسابقات دانش مغز در ایران و نماینده ایران در مرحله جهانی، توانسته است در رقابتی دو روزه از میان ۲۸ کشور شرکت کننده در این مسابقات، مقام سوم جهانی را کسب کند.
 
رئیس دانشکده فناوریهای نوین پزشکی خاطر نشان کرد: مسابقه Brain Bee، رقابتی دانش آموزی در حوزه علوم اعصاب است که هر ساله زیر نظر انجمن جهانی علوم اعصاب، در یکی از کشورهای جهان و همزمان با مهم ترین کنفرانس های بین المللی این حوزه برگزار می شود. امسال نیز از برگزیدگان این مسابقه در افتتاحیه کنفرانس بین المللی سازمان جهانی تحقیقات مغز (IBRO) که در دائگو کشور کره جنوبی در حال برگزاری است، تقدیر به عمل آمد.
به گفته مدیر گروه علوم اعصاب دانشکده، مسابقه دانش مغز در کشور ایران نیز از ۵ سال پیش با هدف آشنایی و جذب دانش آموزان به این حوزه، هر ساله توسط انجمن علوم اعصاب ایران و با حمایت ستاد علوم شناختی و همکاری دانشگاه علوم پزشکی  ایران در دو مرحله برگزار و برگزیده نهایی این مسابقه به مسابقات جهانی اعزام می شود. در ۴ سال گذشته نمایندگان ایران همیشه بین ۵ کشور برگزیده مسابقات بوده اند و امسال نیز بهترین نتیجه در سال های اخیر یعنی مقام سومی را به دست آورده ایم.CAPTCHA

دفعات مشاهده: 663 بار   |   دفعات چاپ: 32 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر